فایل ورد بررسي دگرريختي پوسته در رشته کوه هاي قوشا داغ با تحليل داده هاي GPS، تنش زمين ساختي و روش تداخل سنجي راداري

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي دگرريختي پوسته در رشته کوه هاي قوشا داغ با تحليل داده هاي GPS، تنش زمين ساختي و روش تداخل سنجي راداري دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي دگرريختي پوسته در رشته کوه هاي قوشا داغ با تحليل داده هاي GPS، تنش زمين ساختي و روش تداخل سنجي راداري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي دگرريختي پوسته در رشته کوه هاي قوشا داغ با تحليل داده هاي GPS، تنش زمين ساختي و روش تداخل سنجي راداري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي دگرريختي پوسته در رشته کوه هاي قوشا داغ با تحليل داده هاي GPS، تنش زمين ساختي و روش تداخل سنجي راداري :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله فيزيك زمين و فضا

تعداد صفحات :13

زلزله سال 1391 اهر- ورزقان (6.2 ریشتر) و پس لرزه های آن نشانگر تمرکز دگرریختی و تنش در شمال غرب ایران است. برای بررسی این دگرریختی ها، نتایج حاصل از داده های GPS، تنش زمین ساختی مسبب دگرریختی، و تحلیل داده های راداری بررسی شد. تداخل سنجی راداری (InSAR) روشی است که در آن اختلاف فاز بین دو یا چند تصویر راداری محاسبه و اختلاف طول مسیر بر اثر اخذ تصویر از دو منظر متفاوت ایجاد می شود. به کمک اختلاف فاز می توان میزان جابه جایی سطح زمین را استخراج کرد. در این پژوهش روش تداخل سنجی راداری مبتنی بر پراکنش گرهای پایدار برای پایش دگرریختی بین لرزه ای پوسته مرتبط با زمین لرزه اهر- ورزقان به کار گرفته شده است. در این پژوهش از 20 تصویر حس گر Envisat ASAR در بازه زمانی 2003 تا 2010 برای بررسی دگرریختی پوسته زمین در منطقه اهر- ورزقان با استفاده از روش تداخل سنجی راداری مبتنی بر پراکنش گرهای پایدار استفاده شده است. نرخ دگرریختی زمین برحسب میلی متر بر سال، در مسیر حرکت ماهواره و بیشینه نرخ جابه جایی افقی 7.4 میلی متر بر سال به دست آمده است. روش وارون سازی تنش های زمین ساختی، امکان تعیین سمت متوسط تنش ها را در گسل جنوب اهر ممکن ساخته است، به طوری که متوسط تنش ها با سمت NW-SE یعنی با روند (16/117) به صورت فشارش (برای بیشینه تنش ها) به دست آمده است. این مساله دلالت بر نزدیک به افق بودن تنش بیشینه دارد و باعث شکل گیری و تکامل راندگی ها در محدوده غرب قوشا داغ شده است. نتایج تحلیل تنش، سازوکار کانونی زمین لرزه، و سازوکار گسل و نتایج داده های GPS در منطقه، همگی با تحلیل تداخل سنجی راداری سازگارند.
كلید واژه: اهر- ورزقان، تداخل سنجی راداری، تنش، گسل، GPS

توضیحات بیشتر