فایل ورد توسعه گردشگري و تغيير الگوهاي فرهنگي در نواحي روستايي (مورد مطالعه: روستاي آسياب سر، شهرستان بهشهر، استان مازندران)

لینک دانلود

 فایل ورد توسعه گردشگري و تغيير الگوهاي فرهنگي در نواحي روستايي (مورد مطالعه: روستاي آسياب سر، شهرستان بهشهر، استان مازندران) دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد توسعه گردشگري و تغيير الگوهاي فرهنگي در نواحي روستايي (مورد مطالعه: روستاي آسياب سر، شهرستان بهشهر، استان مازندران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد توسعه گردشگري و تغيير الگوهاي فرهنگي در نواحي روستايي (مورد مطالعه: روستاي آسياب سر، شهرستان بهشهر، استان مازندران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد توسعه گردشگري و تغيير الگوهاي فرهنگي در نواحي روستايي (مورد مطالعه: روستاي آسياب سر، شهرستان بهشهر، استان مازندران) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات فرهنگي ايران

تعداد صفحات :25

یکی از انواع گردشگری که در کشور ما همواره افراد زیادی را به خود جذب می کند، گردشگری روستایی است. گردشگری پدیده ای است که باعث افزایش تعاملات اجتماعی می شود و افزایش تعاملات اجتماعی می تواند نگرش و رفتار افراد را تحت تاثیر قرار دهد و گسترش این امر امکان تغییرات فرهنگی را فراهم می کند. روستای آسیاب سر واقع در استان مازندران در سال های اخیر یکی از مقاصد گردشگران بوده است. پژوهش حاضر به بررسی تغییرات فرهنگی بومیان روستای مذکور که ناشی از گسترش تعاملات با گردشگران است، پرداخته است. روش مورد استفاده برای گردآوری داده ها در این پژوهش، پیمایش بوده است. ابزار جمع آوری داده ها پرسش نامه ساخت یافته است و داده های گردآوری شده با استفاده از نرم افزار آماری SPSS مورد تحلیل قرار گرفته اند. برای بررسی همبستگی آماری میان گردشگری و مولفه های تغییر فرهنگی از آزمون میانگین استفاده شده است. یافته های حاصل از این پژوهش حاکی از آن است که گردشگری در تغییر مولفه های سبک پوشاک، مصرف مواد غذایی، گسترش مصرف گرایی، زبان و گویش بومی و سبک ازدواج در روستای مورد مطالعه نقش داشته است.
كلید واژه: توسعه گردشگری، گردشگری روستایی، تغییر الگوهای فرهنگی، روستا، روستای آسیاب سر

توضیحات بیشتر