فایل ورد بررسي رابطه ميان نگرش سياسي مخاطبان نخبه و نحوه رمزگشايي آنها از برنامه خبري 20:30 شبکه دو سيما در شهر همدان

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي رابطه ميان نگرش سياسي مخاطبان نخبه و نحوه رمزگشايي آنها از برنامه خبري 20:30 شبکه دو سيما در شهر همدان دارای 47 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي رابطه ميان نگرش سياسي مخاطبان نخبه و نحوه رمزگشايي آنها از برنامه خبري 20:30 شبکه دو سيما در شهر همدان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي رابطه ميان نگرش سياسي مخاطبان نخبه و نحوه رمزگشايي آنها از برنامه خبري 20:30 شبکه دو سيما در شهر همدان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي رابطه ميان نگرش سياسي مخاطبان نخبه و نحوه رمزگشايي آنها از برنامه خبري 20:30 شبکه دو سيما در شهر همدان :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات فرهنگي ايران

تعداد صفحات :47

امروزه با توسعه و تنوع شیوه های اطلاع رسانی در اخبار تلویزیونی، استفاده از نرم خبرها، چینش گفتمانی، ایدئولوژی های مستتر و چارچوب بندی نوظهور در خبر اهمیت فراوان تری یافته است. یک رویداد واحد می تواند به چندین شکل رمزگذاری و از تلویزیون پخش شود و همواره این امکان وجود دارد که مخاطبان به اشکال مختلفی پیام ها را رمزگشایی کنند. مساله محوری این مقاله حول این موضوع قرار دارد که اگرچه متون خبری را دست اندرکاران رسانه ای تولید می کنند، اما آنچه مهم تلقی می شود این است که فهم و درک مخاطبان از آنها چگونه است؟ چطور آن را می فهمند و دست به رمزگشایی می زنند؟ پژوهش حاضر بر اساس چارچوب نظری استوارت هال و نظریه لاکلائو و موفه تدوین شده و برای آزمون ایده مورد نظر از روش پژوهش ترکیبی استفاده شده است. برای شناخت چگونگی مواجهه مخاطبان با برنامه خبری 20:30 از مصاحبه عمیق و برای سنجش نگرش سیاسی آنان از پرسش نامه محقق ساخته استفاده شد. یافته های پژوهش حاکی از آن است که مخاطبانی که دسترسی فراخ تری به گفتمان های متفاوت دارند، رمزگشایی متفاوتی از برنامه خبری 20:30 می کنند. آنان بر اساس نوع نگرش سیاسی متمایل به محافظه کاری و لیبرال و همچنین متغیرهایی نظیر سرمایه فرهنگی، موقعیت ساختاری و موقعیت سوژه ای که در آن قرار می گیرند، دست به رمزگشایی متفاوتی می زنند.
كلید واژه: رمزگذاری، رمزگشایی، موقعیت ساختاری، موقعیت سوژه ای، دسترسی گفتمانی، سرمایه فرهنگی، نگرش سیاسی

توضیحات بیشتر