فایل ورد تجزيه زيستي فرمالدئيد توسط باکتري جدا شده از پساب کارخانه توليد رنگ پارس نگين نما در استان مازندران

لینک دانلود

 فایل ورد تجزيه زيستي فرمالدئيد توسط باکتري جدا شده از پساب کارخانه توليد رنگ پارس نگين نما در استان مازندران دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تجزيه زيستي فرمالدئيد توسط باکتري جدا شده از پساب کارخانه توليد رنگ پارس نگين نما در استان مازندران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تجزيه زيستي فرمالدئيد توسط باکتري جدا شده از پساب کارخانه توليد رنگ پارس نگين نما در استان مازندران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تجزيه زيستي فرمالدئيد توسط باکتري جدا شده از پساب کارخانه توليد رنگ پارس نگين نما در استان مازندران :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : دنياي ميكروب ها

تعداد صفحات :12

سابقه و هدف: فرمالدئید ترکیبی سمی و خطرناک است و به عنوان یکی از عوامل سرطان زا و جهش زا در موجودات مطرح می باشد. از میان روش های حذف آلودگی، زیست پالایی به کمک فرآیندهای میکروبی با کمترین مقدار انرژی، ماده شیمیایی و زمان قادر به تبدیل آلاینده ها به مواد غیر سمی می باشند. این مطالعه با هدف بررسی تجزیه بیولوژیکی فرمالدئید توسط باکتری جدا شده از پساب کارخانه تولید رنگ پارس نگین نما انجام شد.مواد و روش ها: در این مطالعه تحلیلی، نمونه برداری از پساب کارخانه تولید رنگ انجام شد. برای جداسازی باکتری ها از محیط های کشت MSM و CM استفاده گردید. وبژگی های مورفولوژیکی و بیوشیمیایی باکتری مورد بررسی قرار گرفت. توانایی تجزیه بیولوژیکی در محیط MSM حاوی فرمالدئید با استفاده از دستگاه اسپکتروفتومتر در جذب نوری 600 نانومتر بررسی شد. سویه جداسازی شده با بیشترین قابلیت تجزیه زیستی، با روش مولکولی بر اساس تعیین توالی ژن rRNA 16s مورد شناسایی قرار گرفت.یافته ها: نتایج نشان داد بهترین جدایه تجزیه کننده فرمالدئید یک سویه جدید با نام باسیلوس اس پی. صفا تنکا است که می تواند در مدت 48 ساعت 1500 ppm فرمالدئید را در محیط MSM agar و 2000 ppm فرمالدئید را در MSM broth تجزیه نماید.نتیجه گیری: نتایج این مطالعه تایید کننده اهمیت و کارایی باکتری ها در راستای پالایش آلودگی فرمالدئید از محیط های آلوده به این ترکیب می باشد.
كلید واژه: تجزیه بیولوژیکی، فرمالدئید، پساب کارخانه، اسپکتروفتومتر

توضیحات بیشتر